Opozita maqedonase në protestë, bllokohet pika e kalimit të Qafë-Thanës

0
332

Pika e kalimit në Qafë-Thanë do të bllokohet për mbi një orë pasdien e sotme.

Shkak për këtë bllokim do të bëhet një protestë nga opozita maqedonase.

Më datë 21.12.2017, jemi njoftuar nga pala maqedonase, se në Pikën e Kalimit Kufitar Qafë-Thanë, do të ndërpritet puna në hyrje dhe në dalje, nga ora 17.00 deri në orën 18.00, për shkak të një proteste të opozitës maqedonase”, njofton policia.