Përmbyset autobusi në Turqi, të paktën 9 të vdekur dhe 38 të plagosur

0
287

Të paktën 9 persona kanë humbur jetën dhe 38 të tjerë janë plagosur si pasojë e përmbysjes së një autobusi në Silopi të Turqisë.

Autobusi ishte me targa të huaja dhe përdorej nga ministria për të transferuar refugjatët që ktheheshin nga Turqia dhe Siria përmes vendit kurd.

Mes nëntë viktimave janë tre fëmijë, ndërsa të plagosurit janë trasferuar nëpër spitale për të marrë ndihmën e parë.

Marrë nga: rudaw.net