Përmbyset makina në Korcë, vdes një grua, një i plagosur

0
782

Një grua ka gjetur vdekjen si pasojë e një aksidenti automobilistik te ndodhur pasditen e sotme në rrugën Sovjan të Korçës.

Policia tha paraprakisht se një mjet tip Renault, ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Sipas njoftimit të policisë bëhet me dije se një mjet tip “Reno”me targa KO 8946 A , ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Për pasojë, mbetën të plagosur drejtuesi i mjetit dhe pasagjerja.

Sipas policise, më vonë, gruaja ka ndërruar jetë pasi ka mbërritur në spitalin e Korçës.

Grupi hetimor i ngritur për ngjarjen ka shkuar pranë vendit të aksidentit për të sqaruar rrethanat.