Pritej të vinte në Tiranë, zyrtari grek Avramopulos anulon vizitën

0
216

Është shtyrë për ditën e nesërme vizita e zyrtarit grek, Dimitris Avramopulos në Tiranë, ndërkohë shkaqet e shtyrjes së vizitës janë të panjohura deri më tani.

Pritej që komisioneri për migrimin në BE të kryente sot disa takime me ministrinin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, kryeministrin Rama dhe ministrin e Jashtë, Ditmir Bushati.

Qëllimi i këtij takimi ishte marrëveshja e policisë shqiptare me Frontex  dhe pas nënshkrimit të marrëveshjes dy zyrtarët, Avramopulos dhe Xhafa do të mbajnë një konferencë të përbashkët