Qytetarët e bllokuar në Kakavijë, Berisha: Ndërsa ditëziu Bushati hedh valle e pi uzo

0
929

Ish-kryeminsitri Sali Berisha, ka reaguar pas takimit të ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati, me homologun grek Nikos Kotzias.

Me anë një postimi, Berisha thekson se ky takim nuk solli asnjë zgjidhje të problemeve mes dy vendeve.

Sipas tij, ditëziu Bushati hedh valle dhe pi uzo në buzuqe në Kretë, për të mbuluar dështimin e plotë të radhës.

“Në takimin disa ditor me homologun e tij grek, ne te cilin çdo gje mbeti siç ishte; zero problem, zero zgjidhje. Kurse qytetaret shqiptare vuajne me dite te tera ne pikat kufitare midis dy vendeve tona.”- shkruan Berisha.

Së bashku me postimin e tij, Berisha ka publikuar dhe mesazhin e një qytetari dixhital, i cili njofton që prej katër ditëve ndodhet i bllokuar në Kakavijë dhe nuk kalon dot.

“Prsh z Berisha jemi nje grupe qytetaresh qe duam te ju njoftojme e jemi prej kater ditesh ne kakavi per te ikur ne greqi dhe me cdo gje ne rregullt dhe nuk na lene si ka mundsi kur mund te hapen nderkoh qe ministri yne prej tre ditesh vazhdon bisedime dhe ahengje ne Krete dhe dhe sot çirret per sukses.Cfar suksesi paska arritur ai,per te mbylkur kufirin mes dy vendeve”- shkruan qytetari.

Postimi i Saili Berishës: