Rifillon qarkullimi në aksin Vlorë-Orikum, pastrohet rruga nga shkëmbi që paralizoi trafikun

0
531

Paraditen e sotme një shkëmb i madh u rrëzua në aksin Vlorë-Orikum duke shtypur një makinë dhe duke bllokuar trafikin në dy drejtimet.

Pas kësaj në vend kanë shkuar forcat xheniere të cilat kanë pastruar zonën dhe kanë dhënë siguri për rifillimin e trafikut.

Sipas tyre nuk ka më rreziqe për shembje dhe pas 3 orësh bllokim trafiku ka filluar të normalizohet.