SEKUESTROHEN 138 KILE DROGË NË KUFIRIN GREKO-SHQIPTAR

0
352

Sekuestrohen 138 kg drogë në kufirin greko-shqiptar.

Policia greke ka ndërmarrë një aksion paraditen e sotme një aksion në Xrisorahi Janinë, afër kufirit greko-shqiptar. Gjaë aksionit janë gjetur dhe sekuestruar 138 kg lëndë narkotike e tipit mariuanë e cila ishte ndarë në 125 pako, 1 kallashnikov dhe 58 fishekë.

Operacioni në Janinë erdhi si pasojë e informacionit për një rrjet trafikant nga Shqipëria. Vijojnë kontrollet në atë zonë për kapjen e autorëve.