Sekuestrohen 190 kg drogë në Lezhë, arrestohen 4 persona

0
463

Policia e Lezhës ka sekuestruar 190 kg marihuanë gjatë një operacioni antidroge.

Nga ky operacion janë vënë në pranga 4 persona dhe janë goditur dy raste të prodhimit dhe shitjes së lëndës narkotike.

Në Fushë – Mamurras u gjetën 153,5 kg drogë të fshehura brenda një makine dhe u arrestaun tre persona të dyshuar se zotëronin këtë lëndë narkotike.

Të arrestuarit janë; Agron Prelaj, 40 vjeç, banues në Tiranë, Albert Haxhia, 27 vjeç, banues në Tiranë dhe Lek Lari, 40 vjeç, banues në Krujë.

Ndërsa është shpallur në kërkim edhe personi me inicialet A. M., 42-vjeç, banues në Tiranë si i dyshuar se bashkëpunonte me të dyshuarit e tjerë që u arrestuan nga policia.

Gjithashtu, në Lezhë, në fshatin Mërqi, janë gjetur dhe sekuestruar 36, 5 kg drogë në banesën e Zef Lekajt, 57 vjeç, banues në Lezhë i cili u arrestua në flagrancë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Lezhës për vepren penale “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike”.