Sekuestrohen mbi 500 kg kanabis në Kavajë

0
146

Një 35-vjeçar u arrestua me mbi gjysmë ton hashash në makinë.  Në Kavajë janë sekuestuar 562 kg lëndë narkotike e llojit kanabis, e cila u gjet e fshehur në një fuoristradë që po transportohej mbi një karrotrec dhe kishte bërë që të dukej si e prishur nga një defekt teknik. Në pranga kanë rënë Saimon Beqiraj, 35 vjeç, banues në Frakull e Madhe i cili ishte drejtues i karrotrecit tip “Benz”.  Nga burimet policore mësohet se pronari i fuoristradës është shpallur në kërkim , bashkë me 3 persona të tjerë.  Mendohet se droga do të transportohej me gomone drejt Italisë, ndërsa po vijon puna për të identifikuar personat e tjerë të implikuar në këtë rrjet të trafikimit të narkotikëve.