Sherr u dhunshëm mes bandave shqiptare në Belgjikë, një grua humb jetën, 4 të plagosur

0
171

Një sherr i dhunshëm mes bandave rivale shqiptare në qytetin Ans në Belgjikë ka përfunduar me vdekjen e një gruaje 43-vjeçare dhe plagosjen e katër të tjerëve.

Mredia belge raporton se dëshmitarët e kanë cilësuar ngjarjen si një skenë lufte.

Viktima 43-vjeçare është futur mes personave të përfshirë në konflikt për të mbrojtur mikun e saj dhe për të shuar sherrin, por është përplasur nga një makinë e bandës rivale, duke i shkaktuar asaj vdekjen.

“Menduam se ishte një aksident”, ka thënë një dëshmitar në vendngjarje. Bandat shqiptare kanë përplasur makinat me njëri-tjetrin dhe kanë hipur në trotuar duke aksidentuar njerëzit që po ecnin aty.

Të plagosurit u transportuar në spital dhe janë në gjendje kritike për jetën.

Personat që kanë marrë pjesë në sherr janë identifikuar por ende asnjëri prej tyre nuk është arrestuar.

Policia ka thënë se po heton për ngjarjen dhe kapjen e autorëve.