Shpërthim me eksploziv në Mëzez, plagosen rëndë burrë e grua

0
177

Një shpërthim i fortë me lëndë eksplozive ka ndodhur ne oret e mengjesit ne periferi te kryeqytetit. Ngjarja ka ndodhur në Mëzez të Tiranës.

Lënda eksplozive ka shpërthyer në një shtëpi private dhe per pasoje janë plagosur rëndë burrë e grua.

Kliko per me shume info
Nga informacionet e para dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive pronësie. Persona të paidentifikuar kanë vendosur më shumë se 100 gr eksploziv në banesën e dy të plagosurve.