Shqiptari kapet në flagrancë, varte drogën në pemë

0
226

Një 20-vjeçar shqiptar, me inicialet A. B., është arrestuar nga karabinierët dje në mbrëmje në Pistoia, për posedim droge në limitet e shitjes.

Disa banorë kishin sinjalizuar praninë e një pakoje të çuditshme në varur në një pemë në një park publik.

Karabinierët që shkuan në vendngjarje kontrolluan pakon dhe panë se ishte një sasi mbi katër kile hashash e ndarë në pako më të vogla.

Karabinierët mbikëqyrën zonën për të parë se kush do të vinte për të marrë pakon e varur në pemë.

Rreth orës 22:00, aty u afrua 20-vjeçari që u përpoq ta merrte, por u kap në flagrancë.