SULMI VETËVRASËS, DHJETRA TË VRARË PRANË SELISË SË INTELIGJENCËS AFGANE

0
336

Dhjetë persona janë vrarë ditën e sotme pranë selisë së inteligjencës në Afganistan, pasi një person shpërtheu veten me bombë.

Viktimat përfshijnë gra dhe fëmijë të cilët kanë qënë duke kaluar pranë raporton BBC, shkruan newsbomb.al

Sipas policisë vendase numri i viktimave pritet të rritet pasi shumica e të plagosurve janë në gjendje kritike për jetën. Numri i sulmeve të tilla në Afganistan është rritur gjatë muajve të fundit. Në maj një sulm i tillë vrau 150 njerëz. Grupi xhihadist ka qenë aktiv në Afganistan që nga janari 2015 me sulme të vazhdueshme