‘Të kemi vënë tritol në makinë’, 40-vjeçari i tmerruar lajmëron policinë por…

0
787

Policia raporton se një 40-vjeçar banues në ‘Grykë Lumi, ka denoncuar në polici se dikush e kishte marrë në telefon dhe i kishte thënë se i ishte vendosur tritol në makinë.

Pas kësaj policia ka shkuar në vendin e ngjarje, ku pas kqyrjes, ka rezultuar se alarmi ishte fals dhe se në makinë nuk kishte asgjë.

Më tej policia shprehet se po vijon hetimi për identifikimin dhe kapjen e autorit, i cili do të përballet me atë që parashikon neni 275 i Kodit Penal.