Thomas Strakosha tregon mesazhin e vellait pas ndeshjes.

0
2283

Edhe pse Shqiperia u mund me rezultatin 2-0 perballe Italise ne “Renzo Barbera”, per Thomas Strakoshen dhe familjen e tije ndeshja e 24 marsit perballe te kalterve do te mbetet gjate ne kujtese. Pasi djali i ish portjerit te kombetares Foto Strakosha beri debutimin e tij me fanellen “Kuq e zi”. Ne nje interviste per medjat pertej Adriatikut portjeri i Lacios ka zbuluar nje detaj interesant lidhur me ndeshjen Itali – Shqiperi. Ai ka treguar mesazhin qe vellai i tij Dhimitri i ka derguar ne perfundim te sfides: “Ishte emocionuese te te shikoje ne ndeshjen tende te pare me perfajsuesen e Shqiperise. Edhe pse humbem ti tregove edhe njehere se mund te jesh portjeri i kombetares se vendit tone, njesoj si babai yne…”

M.Kaso