Ulqin / Kapen 1.5 ton drogë, në pranga dy skafistë shqiptarë

0
643

Policia e Malit të Zi ka sekuestruar një sasi prej 1.5 ton drogë dhe ka arrestuar dy shpitarë.

Sipas mediave malazeze, lënda narkotike është kapur rreth 8 milje larg bregut në Ulqin.

Të arrestuarit janë shqiptarët Benard Tahiraj dhe Elton Caushaj, të cilët drejtonin skafin ku dhe u kaq droga.

Lënda narkotike e ardhur nga Shqipëria ishte e ndarë në 78 pako me nga 20 kg secila.