Vendosën tra në Surrel! Të rinjtë e opozitës shoqërohen në Komisariat

0
197

Pas bllokimit të akseve kombëtare dhe të Kuvendit, protesta e opozitës është zhvendosur në Surrel, pikërisht në rrugën që të çon në shtëpinë e Kryeministrit Edi Rama.Të rinj të Partisë Demokratike dhe të Lëvizjes Socialiste për Integrim u tubuan në këtë rrugë, ku në shenjë simbolike kundër vendimit të qeverisë për të bërë me pagesë Rrugën e Kombit, vendosën një tra me mbishkrimin “Dalja falas”. Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi dhe Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi u shoqërohen në Komisariatin e Policisë nr.4 në Tiranës pas vendosjes së traut pranë shtëpisë së Kryeministrit Rama. Të rinj të Partisë Demokratike dhe të Lëvizjes Socialiste për Integrim u tubuan në këtë aks, ku në shenjë simbolike kundër vendimit të qeverisë për të bërë me pagesë Rrugën e Kombit, vendosën një tra.