Video/ Me varre ne dorë vodhën pikën e karburantit. Policia arreston autorët.

0
135

– Policia e Kurbinit ka finalizuar operacionin “Skuraj” duke kapur në flagrancë dy nga tre autorët e një vjedhje me armë të një karburanti në aksin rrugor Milot – Thumanë. Të njëjtit persona rreth një vit më parë, në Skuraj të rrethit Kurbin, kanë vjedhur një tjetër pikë karburanti ku kanë marrë shumën monetare 110.000 lekë të reja.

– Në videot e policisë grabitësit duken me varre në dorë teksa thyejnë ambientet e brendshme të karburantit, për të gjetur paratë. Pas një viti, policia duke kryer hetime intensive me metoda speciale ka mundur të arrestojë në flagrancë shtetasit: Flakon Tafa, 24 vjeç, banues në Kurbin dhe Fatjon Tafa, 27 vjeç, banues në Kurbin te dy keta persona jane te njohur dhe me pare per policine. Ndërsa në kërkim është shpallur I riu F.K.30 vjeç, gjithashtu banues në Kurbin.
– Për të tre personat e lartpërmendur, më datë 12.07.2018 Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin ka caktuar masën e duhur te sigurisë per vjedhjen e kryer në bashkëpunim”.

– Policia ka publikuar ditën e sotme pamjet e arrestimit të autorëve të cilët kanë qenë duke lëvizur me një automjet tip “Ford” kur efektivët iu kanë prerë rrugën me dy automjete dhe i kanë shtrirë në tokë.