Vodhën Benzin me 100 milionë lekë, arrestohen të rinjtë në Fier

0
219

Dy të rinj nga Levanit i Fierit janë autor të vjedhjes së shumës prej 10 milion lekësh të reja në banesën e një shtetasi. Policisë ju desh thuajse një vit për të zbardhur autorësinë e vjedhjes së shumës së madhe të parave. Në pranga përfunduan Renaldo Latifi dhe Xhuljan Muça, 22 dhe 24 vjeç. “Për këta shtetas, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier me vendimin e datës 11.04.2018, ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Vjedhje” e kryer në bashkëpunim”, sqaron policia lokale. Ngjarja për të cilën akuzohen dy të rinjtë, ka ndodhur më 29 maj të vitit 2017 në lagjen Afrim” Fier ku shtetasit Xh.K, 57 vjeç, i kanë vjedhur mjetin tip “Benz” dhe një sasi prej 10 milion lekë të reja.