Vrau shokun, Zekaj: I kërkoj falje familjarëve, ligji të veprojë

0
632

Gjykata e Fierit jep masën “burg pa afat” për Albert Zekajn, i cili vrau shokun e tij, Kreshnik Beqiraj në Fier. Mësohet se Zekaj është shfaqur i penduar përpara togave të zeza dhe u ka kërkuar falje familjarëve. “Ligji të veprojë”, mësohet të ketë thënë Zekaj në gjykatën e Fierit. Ndërsa më herët ai rrëfeu edhe skenën e vrasjes e denjë për një film horror. 32-vjeçari u shpreh se e kishte goditur disa herë me çekiç Beqirajn dhe pas tre ditësh i kishte copëtuar trupin dhe më pas e futi në një valixhe për ta hedhur në një kanal në fshatin Daullas të Fierit. Zekaj dhe Beqiraj ishin njohur 3 vjet më parë në burg në Belgjikë. Ndërsa kur u ktheyn në Shqipëri ata vendosën të jetojnë së bashku duke ndarë qiranë në një shtëpi në Fier. Policia gjeti 2 ditë më parë trupin e dekompozuar të Kreshnik Beqiraj. 36-vjeçari ishte denoncuar si i humbur nga familjarët në qershor të vitit 2017.