Xhafaj takim me kreun e Antikorrupsionit italian, në gatishmëri për të rritur bashkëpunimin

0
278

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka zhvilluar një takim në zyrën e tij me Presidentin e Autoritetit Kombëtar Kundët Korrupsionit në Itali, Raffaele Cantone.

Xhafaj e njohu Cantonen me reformat e fundit që po ndërmerr Policia e Shtetit në kuadër të Vettingut dhe me ecurinë e operacionit “Forca e Ligjit”.

Ishte vetë kreu i antikorrupsionit në Itali, ai që e vlerësoi cilësinë e legjislacionit dhe u shpreh i gatshëm për të rritur bashkëpunimin midis dy institucioneve.