Meta bën shqiponjën në 1850 m lartësi, urimi për shqiptarët

0
13

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka përshëndetur mëngjesin e sotëm nga 1850 metër lartësi. Mbi një ujëvarë në bjeshkët e Prevallës, Meta bën simbolin e shqiponjës me duar dhe iu uron shqiptarëve një fundjave të mbarë.

“Mirëmëngjes të dashur miq! Nga kjo ujëvarë e Bjeshkëve të Prevallës, në lartësinë 1850 m, ju uroj të kaloni një fundjavë të mbarë e të gëzueshme me familjet dhe miqtë tuaj!”, shkruan Meta.