155 kg kanabis në makinë/ Tre të rinj të arrestuar, një në kërkim

0
295

Tre persona kanë rënë në pranga dhe një tjetër është shpallur në kërkim nga policia e Tiranës pasi po lëviznin me një ngarkesë prej 155 kg kanabis në automjetin e tyre.

Të arrestuar janë; Kejvin Vathi 23 vjeç, banues në Tiranë Gezim Laçi 26 vjeç banues në Krujë, Arian Laçi 23 vjeç banues në Krujë, ndërsa u shpall në kërkim M.K. 32 vjeç banues në Krujë.

Gjatë kontrollit në rrugën “Skënderbeu” të ushtruar në automjetet tip “Audi” dhe ” Golf 4″, përveç drogës dhe sekuestruan 13100 lekë, 2 automjetet dhe 4 telefona celular.

Materialet procedurale iu kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime te mëtejshme hetimore për veprat penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike në bashkëpunim”.