194 raste të reja me Covid-19 në Kosovë dhe 4 viktima gjatë 24 orëve të fundit

0
3

Edhe 194 raste të reja me Koronavirus janë konfirmuar sot në vendin tonë.

Gjatë 24 orëve të fundit,në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 449 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 194 raste pozitive.

Gjithashtu, 4 persona kanë vdekur.