20 Shkurti, Paloka ka vendosur që bustin e ish-diktatorit të zëvendësojë në foto me Edi Ramën

0
22

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi  Paloka, ka kujtuar 28 vjetorin e rrëzimit të bustit të diktatorit Enver Hoxha përmes një shënimi në fb.

Duke kujtuar atë ditë, Paloka thotë se mllefi i qytetarëve ndaj Hoxhës ka qenë shumë i madh, ndërsa ka vendosur që bustin e ish-diktatorit të zëvendësojë në foto me Edi Ramën.

Deputeti demokrat aludon për fundin e Edi Ramës, pasi nesër pritet një tjetër protestë e opozitës që ka nisur dhe aksionin për djegien e mandateve parlamentare.