Menyra me e mire per te rritur memorien, eshte leximi

0
986
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Menyra me e mire per te rritur memorien, eshte leximi. Sipas neurologut Ivan Iskeurdo, ne momentin qe nje njeri lexon fjalen ”peme”, ne te qinden e sekondes, atij i kalojne ne mendje te gjitha pemet qe ka pare gjate jetes se tij dhe i gjithe procesi ndodh ne menyre te pavetedijshme!

 

Zjarr Tv Ad