“4.5 milionë euro nënkalimi tek “Sheshi Skënderbej”- Alimehmeti: Lehtëson trafikun me 35%

0
66
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kryesuesi i listës për kandidat për Këshillin Bashkiak të Tiranës, i koalicionit opozitar “Bashkë Fitojmë”, Ilir Alimehmeti ka prezantuar mbrëmjen e djeshme projektin e nënkalimit tek “Sheshi Skënderbej”.

I ftuar në emisionin “Shkruaje në akull” nga Ismet Drishti në studion e Zjarr Televizion është shprehur se me projektin e ri, pjesa e sipërme e sheshit me gurë nuk do të preket dhe nuk do të dëmtohet pasi punimet do të bëhen vetëm nëntokë.

Ndër të tjera Alimehmeti u shpreh se ky projekt do të realizohet për një afat kohor prej 18 javësh dhe me një fond prej 4.5 mln euro.

Zjarr Tv Ad