Skënderbeu-Partizani/ Incidente në Korçë, konfrontime mes tifozerive

0
723
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ndeshja vendimtare për sfidën për titullin kampion në Korçë është paraprirë nga incidente. Pak orë pa startuar takimi në stadiumin “Skënderbeu” për supersfidën e javës së 35-të të Superiores mes vendasve dhe Partizanit, dy tifo-grupet e skuadrave janë përleshur me njëra-tjetrën.

Ndërkohë mësohet se tifozët kanë thyer disa xhama pranë stadiumit.

Përplasja ka nisur si pasojë e provokimeve mes të dy tifozërive. Policia ka ndërhyrë për të qetësuar situatën, ndërkohë që bëjnë me dije se nuk ka asnjë të lënduar./a.m.

tifozet e partizanit ULTRASTI E PARTIZONIT

Burimi : / Javanews.al


Zjarr Tv Ad