Aksident i rëndë në Greqi, vd.es 27-vjeçari shqiptar

0
36

Një aksident ka ndodhur në orën 12.40 të ditës së Mërkurë në bulevardin buzë detit në Voula

I vdekur është shoferi 27-vjeçar i motorit, me origjinë nga Shqipëria, i cili u konfirmua menjëherë pas transferimit të tij në Voula Asklepieion. Shoferi i motorit ishte duke vozitur me shpejtësi të lartë në rrugën bregdetare kur papritmas pa një kamion në komunën Varis-Voula-Vouliagmeni duke rënë para tij.

Sipas informacioneve nga njerëz që e panë makinën, automjeti komunal po udhëtonte në rrugën Zefyrou dhe dëshironte të kthehej drejt rrugës bregdetare, ndërsa shoferi i pafat i motoçikletës nuk mbante përkrenare.

Sipas drejtuesit të kamionit që njoftoi policinë , i cili ishte në gjendje shoku, menjëherë pas përplasjes ai tha se i riu po vinte me shpejtësi të madhe dhe ai nuk ishte në gjendje ta shmangte atë.

Nënkryetari i bashkisë Baris-Voula-Vouliagmeni, Vasilis Papamichael foli për protothema.gr në lidhje me incidentin.

Konkretisht, ai tha: “Informacioni që kam nga policia është se kamerat kanë regjistruar incidentin dhe duket se shoferi i kamerës ka shkelur semaforin dhe ka dalë i kuq. Në atë moment kamion kamionçina i bashkisë, e cila ishte e gjelbër dhe shoferi i motorit u gozhdua në kamion marrës, ishte gati të fillonte. Fatkeqësisht i riu nuk mbante një helmetë, nga informacionet që kam dhe vdekja ishte e menjëhershme. Furgoni në atë kohë po merrte çanta të hapura dhe shoferi është i shokuar nga ky incident.