Aksident i rëndë në Tiranë, makina përplas 3 mjete të parkuara, një policë dhe një kalimtare

0
203
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Aksident i rëndë në Tiranë. Mësohet se një makinë ka marrë para 3 automjete të parkuara, madje dhe një efektiv policie dhe një kalimtar. Ngjarja ndodhi në një rrugë dytësore në Kashar.

NJOFTIMI I POLICISE:

Më datë 12.09.2023, në rrugë dytësore, në Kashar, shtetasi Ç. K., 49 vjeç, duke drejtuar automjetin, është përplasur me një automjet të parkuar. Më pas drejtuesi i mjetit ka vazhduar lëvizjen, dhe është përplasur me dy automjete të tjera të parkuara.

Si pasojë e aksidentit, janë dëmtuar shtetasit A. G., 48 vjeç, (punonjës Policie), dhe shtetasja A. Ll., 48 vjeçe, të cilët ndodheshin në këmbë në afërsi të automjeteve.

Drejtuesi i mjetit, shtetasi Ç. K., pas shkaktimit të aksidentit, është larguar nga vendi i ngjarjes dhe është kapur më pas nga shërbimet e Policisë.

Pas kryerjes së testit të alkolit, rezultoi se shtetasi Ç. K., drejtonte automjetin në gjendje të dehur, prova e parë 0.89 mg/l, dhe prova e dytë 0.87 mg/l.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Zjarr Tv Ad