Aksident i rëndë pranë Vlorës/ Humb jetën drejtuesi i automjetit, plagosen dy pasagjerët

0
33

Një aksident i rëndë ka ndodhur pranë fshatit Fushë-Dukat në Vlorë, ku një makinë është aksidentuar dhe për pasojë ka humbur jetën drejtuesi 25 vjeçar, ndërsa janë lënduar dy pasagjerët.

Vlorë, Himarë

Rreth orës 16:00, në aksin rrugorë pranë fshatit Fushë Dukat, shtetasi R. Sh., 25 vjeç, banues në Korçë duke drejtuar automjetin tip Seat shoqëruar me dy pasagjerë të tjerë, ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me murin anësor të rrugës. Si pasojë e përplasjes drejtuesi 25 vjeçar ka marrë dëmtime të rënda dhe është transportuar në Spitalin e Vlorës, ku më pas ka ndërruar jetë. Dy pasagjerët e tjerë ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Rreth orës 13:46, në Qafën e Llogorasë është hedhur me parashutë shtetasi L. A., 39 vjeç, banues në Tiranë dhe është rrëzuar në përroin e fshatit Palasë, ku si pasojë ka marrë disa dëmtime në trup dhe po merr ndihmë mjekësore në Spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën. Policia po kryen veprimet e mëtejshme proceduriale në lidhje me të dy rastet.