Aksident në autostadën Tiranë-Durrës, autobusi me turistë del nga rruga

0
26

Një aksident ka ndodhur në këto momente në autostadën Tiranë-Durrës në të cilin është përfshirë një autobus me turistë.

Ngjarja ka ndodhur në Maminas, ndërsa siç shihet nga pamjet autobusi ka dalë nga rruga dhe është përplasur me bordurën anësore të autostradës.

Nga përplasja është dëmtuar pjesa e përparme e autobusit, ndërsa nuk raportohet për njerëz të lënduar.

Ndërkohë në autostradë është rënduar trafiku, ndërsa prezent është edhe policia.