Aksident në Itali, humbin jetën dy të rinj shqiptarë, motër e vëlla (Foto)

0
1307
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...
Tre të rinj, mes tyre motër e vëlla nga Shqipëria  por me banim në Itali humbën jetën në një aksident të rëndë tragjik në aksin Milano- Brescia.
Një furgon është përplasur me një makinë duke shkaktuar humbjen e tre pasagjerëve që ndodheshin në makinën tip Suzuki.
Në një moment ata kanë ndaluar për të parë një tjetër aksident që kishte ndodhur më parë kur makina e tyre është përplasur nga një furgon. Motër e vëlla, Daniela dhe Antonio Ago, dhe miku i tyre Alberto Casagrande humbën jetën menjëherë në aksidentin e ndodhur mbrëmjen e së enjtes në autostradën A4 Milano- Brescia.

Në këtë aksident janë përfshirë dhe 6 makina të tjera. Media italiane shkruan se ndërsa ishte shkuar në vendngjarje për ti ardhur në ndihmë të plagosurve të aksidentit të parë, drejtuesi I furgonit, ndoshta për shkaktë një problem shëndetësor, nuk ka ndaluar duke shkaktuar përplasjen.

Vëllezërit me origjinë shqiptare janë 21 dhe 23 vjeç. Ndërsa djaloshi Italian ishte 23 vjeç. Gjithashtu kanë mbetur të plagosur dhe dy gra dhe dy burra të cilët janë transportuar në spitalin e Bergamos.

Daniela-Ago-21-anni-di-Conegliano

Alberto-Casagrande-23-anni-di-Mareno-di-Piave

nella foto il luogo dell'incidente e le vittime (Francesco Moro, seriate - 2016-01-29) p.s. la foto e' utilizzabile nel rispetto del contesto in cui e' stata scattata, e senza intento diffamatorio del decoro delle persone rappresentate

nella foto il luogo dell'incidente e le vittime (Francesco Moro, seriate - 2016-01-29) p.s. la foto e' utilizzabile nel rispetto del contesto in cui e' stata scattata, e senza intento diffamatorio del decoro delle persone rappresentate

nella foto il luogo dell'incidente e le vittime (Francesco Moro, seriate - 2016-01-29) p.s. la foto e' utilizzabile nel rispetto del contesto in cui e' stata scattata, e senza intento diffamatorio del decoro delle persone rappresentate

nella foto il luogo dell'incidente e le vittime (Francesco Moro, seriate - 2016-01-29) p.s. la foto e' utilizzabile nel rispetto del contesto in cui e' stata scattata, e senza intento diffamatorio del decoro delle persone rappresentate

Zjarr Tv Ad