Aksident në Korçë, makina përplaset me autobusin, 3 të plagosur

0
5

Një aksident ka ndodhur në aksin Korçë-Bilisht, ku dyshohet për disa të plagosur.

Aksidenti ka ndodhur në afërsi të fshatit Kuç i Zi.Një automjet tip “Mitsubishi” është përplasur me një autobus dhe tre persona kanë mbetur të lënduar, shoferi i “Mitsubishit” dhe 2 pasagjerë të autobusit.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes si dhe një ambulancë që ka transportuar të plagosurit në spital.