Aksident në minierën e Bulqizës, humb jetën një person

0
12

Një person ka humbur jetën tragjikisht ditën e sotme, teksa ka qenë duke punuar në minierën e Bulqizës në zonën D.

Duke punuar brenda në minierë dyshohet se është shembur një masiv shkëmbor.

Për pasojë ka humbur jetën një minator 57-vjeçar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Nuk dihet ende identiteti i viktimës, teksa aktualisht hetimet janë në vijim