Aksident tek rruga e Elbasanit në kryeqytet/Makina përplas një motorist

0
9

Një áksident ka ndodhur ditën e sotme në rrugën e “Elbasanit” në kryeqytet, ku një automjet është përplasur me një motor. Si pasojë e gòditjes i lënduar ka mbetur shtetasi K.B., drejtues i motorit i cili u transportua me urgjencë në spital dhe aktualisht ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor dhe sherbimet e Pòlicisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i pòlicisë pòlicisë: Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 14.09.2020, rreth orës 14:30, në rrugën “E Elbasanit” janë përfshirë në përplasje motorri me drejtues shtetasin K.B., me mjetin me drejtues F.B. Si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesi i motorrit, i cili u dërgua në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Pòlicisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.