Aksi*dent tra*gjik në Itali/V*des i riu shqiptar

0
4

Aksi-dent tragjik në Itali, ku ka hum-bur je-tën një i ri shqiptar. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Brescia, Itali.

Siç shkruajnë mediat italianë, në një makinë ku po udhëtonin 4 të rinj shqiptarë, të moshës 19-20 vjeç, ka hum-bur drejtimin në rrethana, duke u për-plasur me një pemë.

Të gjithë pasagjerët janë pla-gosur rën-dë.

Ata janë transportuar menjëherë për të marrë ndihmën mjekësore, por një prej tyre nuk ka mundur ti mbijetojë dot pla-gëve të marra, duke hum-bur je-tën ditën e sotme në spitalin e Chiari.

I riu që ka hum-bur je-tën, i cili drejtonte edhe makinën, është identifikuar si Klajdi Hallulli.

Edhe një prej të rinjve ndodhet në gjen-dje serioze për jetën ndërsa 2 të tjerët kanë marrë lën-dime më të lehta dhe janë jashtë rrezikut për je-tën.