Aksi*dent tra*gjik në Tiranë-Durrës/ Një person i pa je*të ndodhet ende në rrugë

0
4

Një aksi-dent i rë-ndë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës, në afërsi të Maminasit, ku si pasojë e përpla-sjes ka hum-bur je-tën një person.

Qytetari i cili nuk është identifikuar gjendet ende i shtrirë në rrugë, ndërkohë që policia dhe ambulanca nuk kanë mbërritur ende në vendngjarje.

Personi që ka ndë-rruar je-të nuk është identifikuar ende, ndërkohë që drejtuesi i mjetit, shtetasi Sh. A., 60 vjeç është shoqëruar në polici. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Njoftimi i plotë i policisë: Durrës/Informacion paraprak

Më datë 18.10.2020, rreth orës 18:50, në autostradën Tiranë-Durrës, në Maminas, mjeti tip “Pezho” me drejtues shtetasin Sh. A., 60 vjeç, ka aksi-dentuar një shtetas këmbësor ende të paidentifikuar rreth 60 vjeç, i cili për pasojë ka ndë-rruar je-të.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambjentet e Policisë për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.