Aksidenti zbulon trafikantin e rrezikshëm shqiptar, ja si veproi policia greke

0
78

Policia greke ka arrestuar një shqiptar, pasi ishte në kërkim ndërkombëatr për trafik droge. Shqiptari u prangos në Dasohori.

Arrestimi i tij ka qenë disi “i veçantë”. Shqiptari ndodhej në një makinë edhe me dy shqiptarë të tjerë dhe kanë bërë një aksident, pa pasoja të rënda.

  • foto galeri

Policia greke ka arritur në vendngjarje, duke kryer procedurat. Mirëpo, forcat policore helene kanë zbuluar se njëri prej tyre ishte në kërkim nga Interpoli nën akuzën e trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike.