Aksidentohet makina e trupës diplomatike në Tiranë, vdes shoqëruesi i ambasadorit rus

0
73
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak pas mesnate në Tiranë, me pasojë vdekjen e shoqëruesit të ambasadorit rus në Shqipëri.

Mësohet se makina e përfshirë në aksident, model “Hyundai Tucson” me targa “CD”, është përplasur në rrugën Sauk-Teg. Për pasojë ka ndërruar jetë shoqëruesi i ambasadorit rus si dhe është plagosur rëndë një person tjetër që ndodhej në vendin e pasagjerit.

I plagosuri është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Sipas dëshmitarëve, makina është përmbysur disa herë dhe është shkatërruar thuajse plotësisht.

Zjarr Tv Ad