Akulli bllokon qytetin rus

0
3

Banorët e Saratov, një qytet në Rusinë jugore, po konkurrojnë online për fotografinë më të frikshme të makinave dhe shtëpive të bllokuara nga dëbora dhe akulli, pas një stuhie që goditi komunitetin e tyre. Shërbimet e qytetit ishin të papërgatitura për të dhe tani shprehen do t’iu duhet të paktën dy javë për të pastruar të gjithë borën dhe akullin nga çatitë dhe rrugët. Dhjetëra imazhe që tregonin pasojat e motit u ndanë në internet.