Ambasada e SHBA në Tiranë përkujton viktimat dhe heronjtë e 11 Shtatorit 2001

0
57
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ambasada amerikane në Tiranë ka mbajtur një minutë heshtje sot, në përkujtim dhe nderim të viktimave dhe heronjve të sulmit terrorist të 11 Shtatorit 2001 mbi Kullat Binjake në Nju Jork.

“Kujtojmë 11 shtatorin e vitit 2001.”, bëri të ditur Ambasada.

Anëtarët e komunitetit të ambasadës së SHBA u mblodhën për të nderuar ata që humbën jetën gjatë ngjarjeve tragjike të 11 shtatorit, 2001. I Ngarkuari me Punë Demian Smith shenjoi 21 vjetorin me një moment heshtjeje dhe u tha pjesëmarrësve se sado kohë të kalojë nuk do t’i harrojmë kurrë viktimat dhe heronjtë e 11 shtatorit.

Zjarr Tv Ad