Ambasadori i Kinës i dorëzon Letrat Kredenciale Presidentit Meta

0
11
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka pranuar Letrat Kredenciale të Ambasadorit të ri të Republikës Popullore të Kinës, zoti Zhou Ding. Kreu i shtetit në fjalën e tij ka vlerësuar marrëdhëniet shumë të mira midis dy vendeve dhe nënvizoi nevojën e intensifikimit të tyre në fushat me interes reciprok. Gjithashtu ndër të tjera presidenti Meta vlerësoi rëndësinë e bashkëpunimit dhe shtrirjes në të ardhmen të marrëdhënieve ekomomike, tregëtare e kulturore, mes dy vendeve dhe popujve tanë.

 

Zjarr Tv Ad