Ambasadorja Yuri Kim mbërrin në Kryesinë e Kuvendit, nis takimin me Taulant Ballën

0
27

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka shkuar këtë paradite në Kryesinë e Kuvendit. Ambasadorja Kim po zhvillon një takim me kreun e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Takimi sapo ka nisur, ndërsa më poshtë iu sjellim pamjet e para kur ambasadorja hyn në Kuvend dhe nis takimin me Ballën, ndërsa nuk dihen ende temat që do të diskutohen. Ambasadorja Yuri kim po zhvillon takime me shumicën e politikanëve në vend, pas marrjes zyrtarisht të detyrës, në fund të muajit janar.