Antiinfomaliteti/ Rama mesazh biznesmenit: Mos harro kuponat

0
2

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një foto me një biznesmen në “Facebook”, përmes së cilës përcjellë një mesazh për aksionet kundër informalitetit.

Ai i bën thirrje të mos harrojë lëshimin e kuponit tatimor në biznesin që ai drejton duke i kujtuar se edhe pse është “katunar” me të, ai do të vijojë të zbatojë ligjin dhe vetëm ligjin.

“Yllin e famshëm të Peshkut në Tiranë, e dua shumë se është punëtor i madh🤗 Po Ligjin e dua edhe më shumë👍 Pranej Yllo, se t’kom ene katunarin tim anej nolt, men për her tjetër me kuponat🤭Ene mos e harro inglizin, që thot “Dy gjona jon t’vdekme për robin n’demokraci, vdekja ene taksat”😉”-shkruan Edi Rama.