Arrest me burg për grabitësit e kasafortës së hotelit, në kërkim motra e njërit prej tyre

0
388

Gjykata e Kryeqytetit ka dhënë verdiktin arrest me burg për grabitësit e kasafortës së një hoteli në Tiranë, ku ruheshin ora Rolex dhe bizhuteri të tjera të shtrenjta.

Lidhur me këtë Gjykata e Tiranës dha masën e sigurisë ‘arrest me burg’, për Eduard Ngotën 32 vjeç dhe Zenel Damën, 27 vjeç.

Po ashtu policia ka shpallur në kërkim edhe motra e Eduard Ngotës, shtetasja Raimonda Bruçi, e cila punonte si pastruese në hotelin ku ka ndodhur grabitja.

Polica dyshon se truri i grabitjes ka qenë Raimonda Bruçi, ku u grabit kasaforta me orët Rolex dhe bizhuteritë e tjera së bashku me 9500 euro.