Arres*tohen 2 Korçarë/Ja për çfarë janë arre*stuar

0
5

Policia e Korçës ka vënë sot në pra-nga dy të rinj nga Korça për gra-bitje.

Specialistët për Hetimin e Kri-meve në Komisariatin e Policisë Korçë, bënë arres-timin në flagrancë të shtetasit A. H., 34 vjeç, banues në Korçë, pasi ky shtetas u kap nga shërbimet e policisë në lagjen nr. 17, duke tentuar të vi-dhte disa orendi brenda ambienteve të një shkolle 9-vjeçare.

Specialistët për Hetimin e Kri-meve në Komisariatin e Policisë Maliq, filluan procedimin penal dhe bënë shpalljen në kërkim të shtetasit A. Sh., 23 vjeç, me banim të përkohshëm në fshatin Këmbëthekër, Maliq, pasi ky shtetas në fshatin Novoselë, Maliq, dyshohet se i ka vje-dhur në banesë shtetasit M. F., 85 vjeç, një sa-si prej 2000 lekë, një xhaketë dhe një telefon celular tip “Nokia”.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme.