Arrestohet 37 vjeçari shqiptar në Itali, drogë dhe euro

0
92
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Një kg e gjysmë drogë u konfiskua në një banesën në rrugën Asiago nga agjentët e stacionit të policisë Mirafiori. Një 37 vjeçar shqiptar që jeton atje është arrestuar. Agjentët kishin vëzhguar lëvizjet e tij për disa kohë dhe të mërkurën, ata hynë në veprim në shtëpinë e tij, ku ai ishte gati të takonte një person tjetër, ndoshta një korrier i ngarkuar për dërgimin e drogës. Ata kishin një zarf që përmban kokainë, katër telefona celularë dhe rreth 700 euro para të gatshme. Mbi 800 gram kokainë dhe 750 gram opium u gjetën në shtëpi, si dhe 2 mijë euro para të gatshme. Ky është trafikanti i tetë i arrestuar muajin e fundit nga oficerët e policisë, me një sasi të përgjithshme prej 4 kilogramë drogë të sekuestruara.

Zjarr Tv Ad