Arsenal gjen zëvendësuesin e Koscielny

0
2

Laurent Koscielny po bën gjithçka për tu larguar nga Arsenal. Dhe të ndodhur në këto kushte “topçinjt” po kërkojnë për një zëvendësues të francezit. Siç raporton dhe “Dailymail” klubi londinez është i interesuar për shërbimet e Ruben Diaz.

Mbrojtësi 22-vjeçar ka një vlerë 54 milion euro në tregun e merkatos, dhe kjo vlerë për klubin e Arsenal është pak e lartë. Ata po i kërkojnë drejtuesve të ekipit të Benfikës, që shifrën e vendosur për futbollistin ta paguajnë në disa këste.

Mbrojtësi zhvilloi 30 ndeshje me Benfikën me të cilën fitoi Primeria Liga.