Arsenal merr lajmin e madh, Xhaka i gatshëm për Liverpool-in

0
6

Vetëm një javë ka zgjatur mungesa e Granit Xhakës, me Arsenalin që mund të mbështetet te mesfushori me origjinë shqiptare në ndeshjen e kësaj fundjave kundër Liverpool.

Përmes “Insagramit” ka njoftuar se është gati dhe se e ka kaluar lëndimin. Ai pritet të jetë në fushë në derbin e madh ndaj Liverpoolit të dielën.

Padyshim rikthimi i Xhakës është një lajm i mirë për trajnerin Unay Emery i cili tashmë e ka konfirmuar si kapiten të skuadrës. Xhaka mungoi në ndeshjen e javës së dytë të Premier League, e fituar nga Arsenali përballë Burnley.